s-a săturat și vrea să plece de la echipa lui Gigi Becali!

1 min read

Unul dintre jucătorii în care patronul Gigi Becali își punea mari speranțe s-a săturat și nu mai vrea să stea la FCSB. Potrivit iamsport.ro, fotbalistul își dorește să plece de la echipă încă din această vară, în ultimele zile ale perioadei de mercato.

Octavian Popescu, mijlocaș ofensiv în vârstă de 22 de ani, și-ar dori să părăsească FCSB vara asta, scrie iamsport.ro.

„George” nu mai vrea la FCSB

Motivul principal îl reprezintă minutele puține de joc pe care le primește Octavian Popescu de la revenirea după accidentare. De asemenea, în luarea deciziei ar conta și criticile frecvente primite din partea finanțatorului Gigi Becali.

Până în prezent, Popescu a bifat nouă apariții în sezonul curent, fiind titular în șase dintre acestea. Are o singură pasă decisivă, reușită în meciul pierdut cu Farul Constanța.

FCSB se confruntă cu o concurență mare pe postul de mijlocaș lateral stânga, poziția preferată a lui…

Citeste mai mult

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *