Reprezentanții cluburilor de handbal, întâlnire cu șefii federației. „50 la sută dintre jucătorii de pe raportul de joc să fie români”
1 min read
Reprezentanți ai cluburilor de handbal au participat la o întâlnire cu șefii FRH și au cerut introducerea obligativității ca jumătate dintre sportivii de pe foaia de joc să fie români.
S-a discutat și despre schimbarea formatului competițional, iar președintele FRH Constantin Din a anunțat că se va juca în același sistem și în viitoarea ediție a campionatelor naționale, atât la masculin, cât și la feminin.
În Liga Zimbrilor și Liga Florilor se joacă în sistem cu 14 echipe. La feminin, SCM Gloria Buzău, se retrage din campionat din cauza problemelor financiare.
Reprezentanții cluburilor de handbal, întâlnire cu șefii federației. „50 la sută dintre jucătorii de pe raportul de joc să fie români”
„Le mulțumesc foarte mult cluburilor că au răspuns cu promptitudine solicitărilor federației. Scopul este să găsim soluții să devenim mai buni, să vedem cum putem să ajutăm sportivii români, să ajungem…