„Mi l-am dorit de anul trecut! Acesta este obiectivul meu la Paris”. VIDEO

1 min read

„Mamă, minunat (n.n. s-a simțit la Gala Mari Sportivi 2023). Mi-am dorit foarte mult ca în acest an să fiu nominalizată și să primesc acest trofeu. Mi l-am dorit încă de anul trecut, de când am fost doar invitată. Sunt foarte fericită că fac parte din elita sportivilor din România anul acesta”, a spus Lăcrămioara Perijoc, pentru ProSport.

„Cele mai mari așteptări le am de la mine, de la evoluția mea și de la rezultatele pe care vreau să le obțin. Îmi doresc din tot sufletul să fiu în cea mai bună formă la Olimpiadă și să vin cu cea mai frumoasă medalie pentru România (n.n. aur), prima pentru boxul nostru feminin la Olimpiadă. Obiectivul meu la Paris este să fac o tradiție în boxul feminin și de a deschide calea către viitoarele generații să obțină medalii la nivel de Olimpiadă. Și îmi doresc să fie începutul al boxului feminin în elita sportului”, este ambiția sportivei.

Leonard Doroftei și Lucian Bute, modele pentru…

Citeste mai mult

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *