Ion Țiriac intervine în scandalul Simonei Halep cu dopajul

1 min read

Ion Ţiriac a declarat că Simona Halep a comis o singură greșeală şi a fost prea dependentă de echipa sa.

Tribunalul de Arbitraj Sportiv de la Lausanne a anunţat pe site-ul său oficial că o va audia pe jucătoarea română de tenis Simona Halep în perioada 7-9 februarie în procesul acesteia împotriva Agenţiei Internaţionale pentru Integritatea Tenisului.

Ion Țiriac întervine în scandalul Simonei Halep cu dopajul din tenis: „Nu totul este alb sau negru. Dar pot jura cu mâna pe Biblie”

Simona Halep a depus apel la Tribunalul de Arbitraj Sportiv (TAS-CAS) de la Lausanne în data de 24 octombrie, împotriva suspendării sale pe patru ani pentru dopaj.

Simona Halep a fost ţinută astfel un an şi jumătate în afara tenisului, ceea ce este “ca o pedeapsă cu moartea”, susșine Ion Țiriac.

“Dopajul nu este o problemă de sport, este una socială. Trebuie să fie rezolvată în primul rând de politicieni. În ceea ce o priveşte pe Halep, vă rog,…

Citeste mai mult

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *