Dinamo a învins Steaua. „E derby, nu contează sportul. Rrivalitatea dintre noi și ei crește”
1 min read
„Buldogii”dinamoviști s-au impus în finala mică a Ligii de Rugby Kaufland, după ce i-au învins pe rivalii de la Steaua, 40-17. Băieților scoțianului Carl Hogg nu le-a trecut însă supărarea după ratarea meciului pentru locurile 1-2 și își asigură suporterii că vor câștiga ultimul trofeu din acest sezon, Cupa României.
Dinamo nu i-a dat nicio șansă rivalei de o viață, Steaua, în finala mică a Ligii de Rugby Kaufland și a învins-o cu 40-17, asigurându-și locul 3 al podiumului și medaliile de bronz în acest sezon.
Dinamo a învins Steaua. „E derby, nu contează sportul. Rrivalitatea dintre noi și ei crește”
„A fost un meci foarte disputat cu o primă repriză echilibrată, dar în a doua repriză am reușit să ne desprindem și acest lucru s-a văzut”, a spus Kamil Sobota, căpitan rugby CS Dinamo.
Pentru dinamoviști, bucuria a fost cu atât mai mare, cu cât oponent a fost rivalul dintotdeauna. „Dinamo- Steaua este un…