„Amenințări că ne pun cu burta pe pământ”. Reacția instituției

1 min read

Jandarmeria a oferit un răspuns oficial după ce liderul galeriei lui CSM Reșița, Marcel Gușcă, a transmis un mesaj în care a făcut acuzații grave la adresa jandarmilor, după eșecul echipei bănățene cu Steaua, scor 1-2, din etapa a patra a Ligii 2.

Deși CSM Reșița a fost lider înaintea etapei din Liga 2, echipa a avut un eșec neașteptat cu Steaua, după ce a condus la pauză cu 1-0, iar în a doua repriză a evoluat în superioritate numerică.

Majoritatea fani reșițeni veniți în Capitală s-au declarat dezamăgiți de rezultatul partidei, însă liderul galeriei, Marcel Gușcă, a fost mai degrabă revoltat de modul în care jandarmii s-au comportat cu suporterii, veniți pe stadionul Ghencea.

”Dezastru! Mi-am găsit mașina lovită, am ferma convingere că nu fanii steliști au făcut-o. Supărat rău pe rezultat, dar jandarmii… Preferam să pierd 3-0, nu 2-1, după ce am condus și am avut și om în plus. Nu mai vreau să vorbesc de…

Citeste mai mult

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *