Alex Chipciu, mesaj tare după ce U Cluj a pierdut cu Dinamo. „Dacă te simți rege și stai ca sultanul cu narghileaua”
1 min read
Alex Chipciu, unul dintre liderii de la U Cluj, a vorbit despre înfrângerea cu Dinamo și crede că echipa trece printr-o formă slabă cauzată și de schimbările mari din lot.
Dinamo a învins U Cluj, 1-0, gol Alex Pop.
Alex Chipciu, mesaj tare după ce U Cluj a pierdut cu Dinamo
„Am crezut că nu o să ne mai dea gol. A fost un meci strâns, echilibrat. Fotbalul, la fel cum ne-a răsplătit anul trecut pe fondul unui joc bun, când te mulțumești cu lucruri puține, primești gol în ultimele minute. După aceea îți pare rău. Mie de asta îmi pare rău… să bubuim toate mingile, să jucăm fotbalul ăsta urât. Asta mă doare mai mult decât înfrângerea. Campionatul e lung. Am arătat în unele meciuri bine, prima repriză la Craiova, cu Petrolul, dar e clar că nu e stilul de joc care ne-a definit anul trecut. E greu. S-au schimbat mulți jucători. E greu! Cred că niciodată nu am jucat cu aceeași linie de fund 90 de minute. E greu. Lipsa asta de…