„Fără AUR nu se poate. Am venit cu o propunere de premier”

1 min read

George Simion, liderul AUR, a declarat după consultările de la Palatul Cotroceni că formarea unei majorități guvernamentale stabile nu este posibilă fără implicarea partidului pe care îl conduce. Simion a mai spus că AUR a venit la discuțiile cu președintele Nicușor Dan cu o propunere proprie de premier.

„Ne bucură faptul că domnul Nicușor Dan și-a schimbat ritmul, mult mai rapid, mult mai la subiect. Aș începe prin a repeta ceea ce ieri, cred că, a înțeles toată lumea. Fără AUR nu se poate”, a declarat liderul AUR.

George Simion, liderul AUR / Foto – Mediafax

„Țara trece prin niște momente…

Citeste mai mult

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *