„Vorbim de poziția de prim-ministru pe care mi-o asum public. Eu l-am sunat pe George și l-am rugat să candideze”
1 min read
Călin Georgescu a vorbit despre un tandem premier-președinte cu George Simion la Realitatea Plus. „Vom face acest tandem care probabil că va funcționa prima dată, în 35 de ani, cu un lucru absolut firesc și clar legat de bunăstarea poporului”, a spus Călin Georgescu, în prezența lui George Simion la Realitatea Plus.
Călin Georgescu a menționat planul său „Hrană, Apă, Energie!”, pe care vrea să îl pună în aplicare din calitatea sa de premier.
„În primul rând este un plan legat de țară, programul „Hrană, Apă, Energie”, care va fi pus în practică, asta este cert, este un plan în primul rând. După aceea care se referă la modul în care curățenia generală va avea loc cu eficiență, onestitate și transparență și sigur, este și firesc, este și planul legat de cum vom acționa. Sunt două poziții foarte clare în în statul român, cea legată de care dețin în primă instanță, să spunem, controlul situației pe…