TRAGEDIE în Timiș. O fetiță de 4 ani, îngrijită de o asistentă maternală, a murit după ce ar fi căzut din pat. Copila s-a întins după o sticlă de apă
1 min read
Tragedie în Timiș. O fetiță de doar 4 ani, îngrijită de o asistentă maternală, a murit după ce ar fi căzut din pat. Copila s-a întins după o sticlă de apă. Femeia care avea grijă de ea afirmă că a văzut cucuiul, dar nu a crezut că e grav.
Joi dimineața, în jurul orei 9:30, polițiștii Serviciului de Investigații Criminale au fost sesizați cu privire la faptul că unei fetițe de 4 ani din localitatea Mașloc, i-ar fi fost rău și ar fi leșinat.
Mai multe vânătăi, observate pe trupul copilei
„În urma verificărilor efectuate, s-a stabilit că în noaptea de 7 decembrie, în jurul orei 01:00, fetița ar fi căzut din pat și s-ar fi lovit la cap.
În urma efectuării necropsiei, nu au rezultat alte suspiciuni, decesul survenind în urma hematomului provocat ca urmare a căzăturii, fiind întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă”, potrivit unui comunicat al Poliției Timiș.
Oamenii legii precizează…