TRAGEDIE în Timiș. O fetiță de 4 ani, îngrijită de o asistentă maternală, a murit după ce ar fi căzut din pat. Copila s-a întins după o sticlă de apă

1 min read

Tragedie în Timiș. O fetiță de doar 4 ani, îngrijită de o asistentă maternală, a murit după ce ar fi căzut din pat. Copila s-a întins după o sticlă de apă. Femeia care avea grijă de ea afirmă că a văzut cucuiul, dar nu a crezut că e grav.

Joi dimineața, în jurul orei 9:30, polițiștii Serviciului de Investigații Criminale au fost sesizați cu privire la faptul că unei fetițe de 4 ani din localitatea Mașloc, i-ar fi fost rău și ar fi leșinat.

Mai multe vânătăi, observate pe trupul copilei

„În urma verificărilor efectuate, s-a stabilit că în noaptea de 7 decembrie, în jurul orei 01:00, fetița ar fi căzut din pat și s-ar fi lovit la cap.

În urma efectuării necropsiei, nu au rezultat alte suspiciuni, decesul survenind în urma hematomului provocat ca urmare a căzăturii, fiind întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă”, potrivit unui comunicat al Poliției Timiș.

Oamenii legii precizează…

Citeste mai mult

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *