România, alături de Israel pentru eliberarea ostaticilor din Gaza. Doar doi români mai sunt prizonieri în tunelele Hamas

1 min read

Premierul Marcel Ciolacu, ministrul de Interne din Israel Moshe Arbel şi membrii familiei israelienilor de origine română ţinuţi ostatici în Fâşia Gaza s-au întânit joi la Palatul Victoria. Şeful Executivului i-a transmis oficialului israelian că România se alătură comunităţii internaţionale în eforturile de a îi elibera pe toți ostaticii răpiţi de gruparea teroristă Hamas. „Descaladarea este o soluţie viabilă pentru restabilirea securităţii în regiune”, i-a sugerat Ciolacu lui Moshe Arbel.

România se alătură comunităţii internaţionale pentru a sprijini eforturile Israelului de a elibera ostaticii răpiţi de Hamas. Compasiunea noastră deplină merge către familiile ostaticilor, a scris Marcel Ciolacu, joi pe reţeaua X.

Premierul a mai spus că „descaladarea este o soluţie viabilă pentru restabilirea securităţii în regiune”, iar acesta a fost mesajul pe care l-a reiterat în dialogul cu ministrul de Interne al Israelului…

Citeste mai mult

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *