Povestea lucrărilor de la PODUL Brăila / George Simion, liderul AUR, îi prinde „în fapt” pe muncitori
1 min read
Liderul Alianței pentru Unirea Românilor (AUR), George Simion, a efectuat o vizită la șantierul Podului peste Dunăre de la Brăila, unde a fost nemulțumit de stadiul lucrărilor de reparație, la doar un an de la deschiderea oficială a podului. Într-o postare video, Simion a acuzat echipele de muncitori de lipsă de implicare, afirmând că „doar trei lucrători muncesc, în timp ce șapte stau pe telefon.”
Simion a criticat dur situația de la fața locului, unde, potrivit acestuia, se formaseră cozi de mașini de kilometri, iar traficul se desfășura pe o singură bandă.
Podul cică nu are probleme structurale, dar asfaltul se scufundă și se prăbușește efectiv, a spus Simion.
Liderul AUR a atacat firma italiană WeBuild, implicată în construcția podului, sugerând că acesta a fost lăsată să falimenteze statul român, iar banii destinați lucrărilor au fost deja „trimiși peste hotare.”
De asemenea, unii muncitorii din Muntenegru și Vietnam…