„Nu există un semnal că nu se mai susține un ministru”

1 min read

Diana Buzoianu a declarat, referitor la moțiunea de demitere a acesteia, care a trecut în urma votului din partea PSD, că nu reprezintă un semnal că nu se mai susține un ministru”. 

„Nu există un semnal că nu se mai susține un ministru sau altul. fie nu mai ai coaliție deloc. Fiecare dintre partide își poate propune proprii miniștrii.

Discuțiile cu Bolojan au fost cu privire la soluții. Adevărații vinovați cei din local. Bolojan a spus că nu există nevoia de demitere
Moțiunea nu este un votr de blam.

Nu există o secundă în care s-a pus în discuție să fiu demisă din moment ce nu a fost responsabilitatea mea.

Poziția noastră e unitară”

Am discutat trehnic despre măsurile care ua afpst luate în urma raportului Corpului de Control. Eu cred că cel mai important mesaj de susținere pentru adevărul situației a fost că atunci când a ieșit public și a spus că vinovații sunt cei…

Citeste mai mult

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *