Marcel Ciolacu:”Până la sfârșitul lunii o să o înaintăm legea bugetului în Parlament/ Vom rămâne în deficit de 7% și în ținta de 7% pentru investiții”

1 min read

„Am stabilit foarte clar că până la sfârșitul lunii o să trecem legea bugetului prin Guvern și o să o înaintăm Parlamentului astfel încât, în prima săptămână din sesiunea din luna februarie, legea bugetului să fie aprobată”, a declarat Marcel Ciolacu, după întâlnirea de lucru de la sediul Ministerului Finanțelor cu ministrul Tánczos Barna. 

UPDATE, ORA 11.40

Premierul Marcel Ciolacu a ieșit la declarații, după întâlnirea avută cu ministrul Finanțelor.

„Am stabilit foarte clar că până la sfârșitul lunii o să trecem legea bugetului prin Guvern și o să o înaintăm Parlamentului astfel încât, în prima săptămână din sesiunea din luna februarie, legea bugetului să fie aprobată”, a declarat Marcel Ciolacu.

Premierul a mai precizat: „Vom rămâne în deficitul de 7% la sfârșitul anului, așa cum l-am convenit cu Comisia. De asemenea, vom rămâne cu ținta de 7% din PIB pentru investiții.”

„Cu alte cuvinte, vom…

Citeste mai mult

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *