„La «Anghel Saligny», prioritatea numărul unu este plata facturilor restante”

1 min read

Ministrul Dezvoltării, Cseke Attila, a declarat, în timpul unei vizite oficiale la Ploiești, că ”în următoarele săptămâni” vor începe plăţile pentru decontarea facturilor restante din programul ”Anghel Saligny”, precizând că, cel târziu, în luna aprilie ar urma să fie achitate toate restanţele aferente.

Ministrul Dezvoltării a precizat că achitarea facturilor restante la programul Anghel Saligny este „prioritatea numărul unu”, în ceea ce privește acest proiect.

”La «Anghel Saligny», în ceea ce am anunţat deja, prioritatea numărul unu este plata facturilor restante. Cred că am găsit ministerul cu peste şase miliarde de lei facturi restante. În momentul în care le plătim, aceasta este prioritatea numărul unu, şi în următoarele săptămâni vom plăti o parte din facturi, vom avea buget, undeva la sfârşit de martie, aprilie putem să închidem plata facturilor şi se va începe din nou încărcarea facturilor pe platforma…

Citeste mai mult

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *