„Este un obiectiv pe care mi l-am autopropus”

1 min read

Vineri, ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu, și directorul general al CNAIR, Cristian Pistol, au anunțat începerea procedurilor pentru construcția unei noi autostrăzi, care va lega Timișoara de Moravița, pe o distanță de 72,93 kilometri. „Este un obiectiv pe care mi l-am autopropus în momentul în care am venit ministru al Transporturilor”, a spus Grindeanu.

„Astăzi s-a lansat primul lot în licitație, de la Timișoara la Moravița, urmând ca săptămâna viitoare să fie lansat lansată în licitație lotul al 2-lea astfel încât Timișoara-Moravița, săptămâna viitoare pe cele două loturi să se afle în stadiul de licitație”, a precizat ministrul Transporturilor.

Primul tronson, care se va întinde între Remetea Mare și Jebel, pe o lungime de 35,67 kilometri, a fost transmis către Agenția Națională pentru Achiziții Publice (ANAP) pentru validare, au anunțat cei doi oficiliali de la Transporturi.

Am început procedurile pentru…

Citeste mai mult

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *