E un moment de mândrie

1 min read

La Guvern s-au semnat, miercuri, contractele pentru construirea Spitalului Regional de Urgență Iași și a Spitalului Regional de Urgență Cluj. Acest moment declanșează faza întâi de construcție a celor două spitale regionale.

„Este un moment de mândrie” pentru premierul Ciolacu, întrucât este vorba despre două proiecte începute în urmă cu 15 ani, proiecte care s-au regăsit în „oferta electorală” a tuturor miniștrilor, în acești ani.

E un moment de mândrie, vă spun fără nicio reținere. Ca și prim-ministru e normal să fiu mândru alături de echipa guvernamentală, dar parcă am o jenă de a mai vorbi încă o dată despre spitalele regionale. De 15 ani de zile toți politicienii din România, toate guvernele din România, toți miniștrii sănătății au vorbit și și-au pus în oferta electorală cele trei spitale regionale, respectiv Spitalul Regional de la Iași, Spitalul Regional de la Cluj și Spitalul Regional de la Craiova….

Citeste mai mult

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *