Droguri, găsite pe podeaua unui club din Sectorul 1
1 min read
Polițiștii au descins, în noaptea de vineri spre sâmbătă, în mai multe locații din București. Între acestea se numără și un club din Sectorul 1, unde oamenii legii au găsit mai multe comprimate de droguri, pe podea.
„În baza planului BLOCADA, în noaptea de 15/16 decembrie 2023, polițiști din cadrul Direcției Generale de Poliție a Municipiului București – Secțile 1 și 3 Poliție, împreună cu politiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice -Sector 1, ai Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate București, în colaborare cu Direcția Generală de Jandarmi a Municipiului București, Agenția Națională Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor București, Inspectoratul pentru Situații de Urgență București – Ilfov, au acționat pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică, precum și pentru protejarea populației împotriva activităţilor comerciale ilicite”, a…