Doi soți din Bistrița au fost bătuți cu bestialitate de CERȘETORI, în parcarea unui supermarket, după ce au refuzat să le dea bani

1 min read

Doi soți din Bistrița Năsăud au fost bătuți cu bestialitate de mai mulți cerșetori pentru că au refuzat să le dea bani. Incidentul a avut loc în parcarea unui supermarket din localitate.

Atacatorii au fost prinși de oamenii legii, dar polițiștii nu au cerut și măsura reținerii lor.

Loviți sub privirile copiilor minori

Cei doi soți au primit mai multe lovituri, fiind bătuți chiar sub privirile copiilor cuplului, doi minori, de 3, respectiv 11 ani.

Din câte se pare, cerșetorii au acționat organizat, în grup. Din cele relatate de victime, ei le-au cerut bani la intrarea în magazin, iar refuzul a declanșat reacția lor ulterioară. I-au așteptat pe soți să își facă toate cumpărăturile, apoi au tăbărât asupra lor.

„Ne-au cerut un leu, cinci lei, zece lei. Soția le-a zis «nu avem bani, nu vrem, nu vă dăm, dați-ne pace». Le-am zis să meargă la lucru, că banii se fac greu, iar unul din grupul lor a sărit la bătaie. După ce mi-a…

Citeste mai mult

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *