„Bucureștenii au de ales între 3 candidați ai sistemului”

1 min read

Liderul AUR, George Simion, a transmis, luni seara, în cadrul unei declarații de presă că o susține pe Anca Alexandrescu la primăria Capitalei. „Alegerea AUR pentru o candidatură cu șanse a poporului român, a tuturor celor nemulțumiți, a celor care vor să pună cruce caracatiței și grupurilor mafiote care sunt, în acest moment, înșirate la Primăria Municipiului București, dar și la nivelul statului român, este doamna Anca Alexandrescu”, a spus Simion.

Liderul AUR a anunțat în primul rând că partidul pe care îl conduce este favorit în preferințele românilor.

„Vreau să menționez anumite lucruri pentru românii care au votat la prezidențiale, parlamentare și europarlamentare și care, pe bună dreptate, nu mai au încredere în procesul electoral și democratic din România. AUR este prima în preferințele românilor, iar în alegerea pe care am făcut-o pentru București, Buzău și celelalte localități a trebuit să dăm…

Citeste mai mult

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *