„A venit vremea să înființăm, împreună, un partid. Va fi un partid al cetățenilor”

1 min read

Fostul șef al ANPC, Cristian Popescu Piedone, a confirmat că reintră în viața politică. Planurile sale implică „un partid al cetățenilor, pentru binele, siguranța și bunăstarea cetățenilor”.

Așa cum Gândul a anunțat vineri, fostul șef al ANPC vine și confirmă planurile sale politice. „Consider că a venit timpul să ajut cetățenii de la un alt nivel”, scrie Piedone pe facebook, fără să menționeze prea multe detalii despre noua formațiune politică. Însă, anunță că va fi „un partid al cetățenilor”.

„Oameni buni, dragi cetățeni, am demisionat din PUSL-ul înființat de profesorul Dan Voiculescu! Domnia sa rămâne credincios principiilor în care crede cu tărie, eu… urmez calea cetățenilor care m-au creat și m-au sprijinit și m-au propulsat în politică!

Anunț că a venit vremea să înființăm, împreună, un partid!

Un partid al cetățenilor, pentru binele, siguranța și bunăstarea cetățenilor!”,…

Citeste mai mult

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *