„Este o onoare pentru mine”. VIDEO
1 min read
Alexandra Nicoleta Anghel (26 de ani) a fost premiată la Gala Mari Sportivi ProSport pentru medalia de aur de la Campionatele Europene de lupte de la Zagreb la categoria 72 de kilograme.
Sportiva născută la Craiova a bifat astfel cea mai mare performanță din carieră, după bronzul european obținut în 2018 în Rusia și după bronzul mondial de anul trecut de la Belgrad.
Daniel Nazare, senior editor la ProSport, i-a înmânat trofeul Alexandrei la Gala Mari Sportivi ProSport 2023: „E un moment important și pentru mine, pentru că înainte cu un an de startul Olimpiadei de la Paris ne-am propus la ProSport să realizăm o emisiune cu toți actorii principali de la Paris 2024. Avem 60 de sportivi în acest moment, dar probabil că va trebui să măresc numărul emisiunilor dacă vor fi prea mulți și asta îmi doresc foarte mult”.
Alexandra Anghel a vorbit apoi preț de câteva minute în fața unei săli întregi: „Este o mare onoare pentru mine să mă aflu…