Gândul de Vreme | Când scăpăm de ceață și de frig. Prognoza meteorologilor ANM, în exclusivitate pentru Gândul

1 min read

Potrivit meteorologilor Administrației Naționale de Meteorologie (ANM), în această săptămână valorile termice sunt ușor mai ridicate decât cele specifice pentru această perioadă – mai ales în regiunile extracarpatice, iar în rest sunt apropiate de cele normale. Nu lipsește ceața, nu numai dimineața, ci și noaptea.

De asemenea, regimul pluviometric va fi excedentar în regiunile sud-estice, dar și deficitar în cele vestice și nord-vestice, iar în rest va fi apropiat de cel normal pentru acest interval.

La solicitarea Gândul, Loredana Răduică, meteorologul de serviciu al ANM, a transmis prognoza meteo pentru joi, 13 noiembrie 2025, dar și câteva informații despre ceea ce ne așteaptă în zilele următoare.

Astăzi, cerul va fi mai mult noros, dar după-amiază cerul va deveni variabil.

  • La noapte va fi o nebulozitate joasă și ceață, vântul va sufla, în general, slab, iar temperatura maximă va fi de 13 – 14 grade.
  • Temperatura…

Citeste mai mult

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *