Fost jucător la FCSB, aproape de un transfer la Dinamo
1 min read
Dinamo l-ar putea transfera pe Marco Dulca, fost jucător la FCSB și acum liber de contract, după despărțirea de NK Celje, din Slovenia.
Dulca are opt meciuri la echipa naționala de tineret a României și cota e de 300.000 de euro pe Transfermarkt.
Marco Dulca a jucat la Farul Constanța, Chindia Târgoviște, FCSB și Celje.
Fost jucător la FCSB, aproape de un transfer la Dinamo
Andrei Nicolescu, președintele celor de la Dinamo, a anunțat. „(n.r. – E ultimul transfer al lui Dinamo sau mai urmează?) Încercăm să ne acoperim în continuare. Am încercat cu Coubiș. Din păcate nu ne-am putut înțelege cu jucătorul. Nu din cauza condițiilor financiare. Discutam acum cu directorul sportiv de la Milan și condițiile financiare au fost puțin mai bune ale noastre, dar jucătorul și-a dorit să rămână în Italia.
Fiind un jucător care a crescut acolo. El e român doar prin filiație, dar nu a simțit niciodată campionatul nostru, ce se întâmplă…