„În a doua repriză am controlat jocul”

1 min read

CFR Cluj și FCSB au terminat la egalitate, scor 2-2, în cel mai așteptat meci al rundei cu numărul 8 din Superliga. Partida disputată în Gruia a avut de toate, de la goluri și faze controversate, la eliminări și un scandal uriaș declanșat la finalul partidei.

Protagoniști au fost, ca de obicei, arbitrii întâlniri.

FCSB acuză arbitrajul

Titularul buturilor „roș-albastre”, Ștefan Târnovanu, s-a arătat extrem de dezamăgit de prestația „centralului” Sebastian Colțescu. După meci, internaționalul român l-a criticat pe arbitrul din Craiova pentru deciziile luate.

„În a doua repriză am controlat jocul. Am fost prinși de vreo două ori pe contre.

Penalty clar, să mă ierte Dumnezeu! Ne mai întreabă oamenii de ce ne supărăm… Penalty clar, VAR… Să dăm vina pe asta și după să ziceți că jucăm noi slab. Nu există să nu dai! În prima repriză, când e penalty, nu vede. Nu știu, foarte ciudat arbitrajul.

Șut pe mijlocul…

Citeste mai mult

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *