„Brandul Steaua e frumos și e al armatei”

1 min read

Întrebat despre planul privind  organizarea echipei Steaua, o formație aflată în Liga a II-a din 2021, Ionuț Moșteanu a declarat la Euronews că o echipă de fotbal nu ar trebui să facă performanță cu bani publici.

„Planul l-am mai spus și am mai făcut pași în sensul ăsta, și în ultimele săptămâni am mai avut întâlniri și discuții diverse. Planul e unul absolut normal în anii în care îi trăim. Dacă vrei să faci performanță în fotbal, nu poți să faci pe bani publici. Ar fi nedrept să bagi foarte mulți bani într-o echipă care se bate la titlu sau la cupe europene”, a spus ministrul Apărării.

Ionuț Moșteanu: Brandul Steaua e al armatei

După ce i s-a reamintit că este o echipă care are stadion de 100 milioane de euro și de modul cum acest club nu poate să promoveze, ministrul Apărării a spus:

„Brandul Steaua e frumos și trebuie să rămână al armatei. Lângă el trebuie să vină un investitor cu un contract…

Citeste mai mult

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *