Povestea lucrărilor de la PODUL Brăila / George Simion, liderul AUR, îi prinde „în fapt” pe muncitori

1 min read

Liderul Alianței pentru Unirea Românilor (AUR), George Simion, a efectuat o vizită la șantierul Podului peste Dunăre de la Brăila, unde a fost nemulțumit de stadiul lucrărilor de reparație, la doar un an de la deschiderea oficială a podului. Într-o postare video, Simion a acuzat echipele de muncitori de lipsă de implicare, afirmând că „doar trei lucrători muncesc, în timp ce șapte stau pe telefon.”

Simion a criticat dur situația de la fața locului, unde, potrivit acestuia, se formaseră cozi de mașini de kilometri, iar traficul se desfășura pe o singură bandă.

Podul cică nu are probleme structurale, dar asfaltul se scufundă și se prăbușește efectiv, a spus Simion.

Liderul AUR a atacat firma italiană WeBuild, implicată în construcția podului, sugerând că acesta a fost lăsată să falimenteze statul român, iar banii destinați lucrărilor au fost deja „trimiși peste hotare.”

De asemenea, unii muncitorii din Muntenegru și Vietnam…

Citeste mai mult

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *