Urmărire ca în filme în Capitală. Polițiștii au tras cu arma după doi tineri care au fugit în timpul legitimării
1 min read
Incident cu focuri de armă în București, miercuri seară. Polițiștii din Capitală au fost nevoiți să tragă cu pistolul, după ce doi tineri au fugit chiar în timp ce erau legitimați de forțele de ordine. Ancheta a relevat că aceștia dețineau o pungă cu substanţe psihoactive.
Oamenii legii au tras cu arma pentru a prinde doi tineri, suspectați că aveau droguri asupra lor, potrivit reprezentanților instituției. Aceștia au fugit în timp ce erau legitimați.
Cei doi tineri urmăriţi de poliţiştii de la Secţia 4 din Bucureşti aveau asupra lor o pungă cu substanţe psihoactive. Incidentul a avut loc miercuri seară, în zona Şoselei Nicolae Titulescu. Suspecții au fugit în direcţii diferite: una către strada Bahluiului, iar cealaltă către Bulevardul Banu Manta.
Doi tineri au fost legitimați de forțele de ordine, dar au fugit
„La data de 24 iunie 2026, în jurul orei 20:20, polițiști din cadrul Secției 4 Poliție, aflați în exercitarea…