„Îmi doresc ca la Ministerul Sănătății să continui reformele pe care le-am început”

1 min read

Alexandru Rogobete a efectuat o serie de declarații, la Parlament, în cursul după-amiezii de luni, 22 iunie 2026. El a menționat că rămâne de văzut dacă Guvernul Veștea va fi votat pentru învestitură. Fostul ministru al Sănătății, actualmente aflat pe lista de propunere pentru revenirea în funcție, a susținut că își dorește să continue reformele din Sănătate.

„Rămâne de văzut ce se va întâmpla în plen și sigur că dacă acest guvern va fi votat și vom avea toate voturile necesare pentru a trece, îmi doresc ca la Ministerul Sănătății să continui reformele pe care le-am început și…

Citeste mai mult

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *