Primarul Constantin Toma, declarații după întâlnirea cu Marcel Ciolacu. „Este singurul dintre candidați care poate face asta”
1 min read
Constantin Toma, primarul municipiului Buzău, a făcut o serie de declarații după întâlnirea avută cu Marcel Ciolacu și Sorin Grindeanu, luni, 10 noiembrie 2025, la Palatul Comunal. Edilul a transmis că fostul premier „este singurul dintre candidați” care „cunoaște realitățile momentului, cunoaște primarii și este capabil să se apuce imediat de treabă”.
Primarul municipiului Buzău a mai menționat că nu „avem timp de așteptat și de experimente”, l-a „criticat vehement” pe Marcel Ciolacu, însă, examinând candidaturile pentru funcția de președinte, a realizat că este singurul dintre candidați care poate să „se apuce imediat de treabă”.
„L-am criticat vehement pe Marcel Ciolacu pentru greșelile făcute, mai ales în plan politic, dar cu aceeași sinceritate recunosc că m-a sprijinit ori de câte ori a fost nevoie pentru ducerea la capăt a proiectelor de dezvoltare a municipiului Buzău.
În ceea ce priește alegerile…