Costel Gâlcă, primele CRITICI pe care le primește de la patronii Rapidului! „Vrem să jucăm altfel”

1 min read

Apar primele critici din partea patronilor de la Rapid adresate antrenorului Costel Gâlcă. Victor Angelescu, președintele și acționarul minoritar al clubului, admite că echipa antrenată de fostul internațional român nu practică fotbalul așteptat de întreaga suflare „alb-vișinie”.

„Vrem să jucăm altfel”, spune Angelescu.

Rapidul, pe 2, dar cu multe …lipsuri

Chiar dacă este pe 2 în Liga 1, Rapidul nu încântă prin joc și nu puține sunt vocile care susțin că și anul acesta poate fi un sezon ratat.

Angelescu insistă asupra faptului că echipa pregătită de Gâlcă alternează reprize bune cu altele mai slabe și nu reușește, încă, să mențină un nivel constant pe tot parcursul meciurilor.

„Nu sunt deloc mulţumit de repriza a doua cu Metaloglobus (n.r. – scor 2-1 pentru giuleșteni), mai ales după minutul 40. Am fost mulţumit că am început bine şi am dat două goluri, dar după ce am luat golul am jucat slab. E normal…

Citeste mai mult

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *