Doi tineri au murit, în urma unui accident

1 min read

Tragedie pe o șosea din Dolj. Doi bărbați, de 33, respectiv 40 de ani, au murit, după ce mașina în care se aflau a lovit un copac. 

Accidentul a avut loc în noaptea de 15 spre 16 septembrie a.c., la ora 00:26, pe DJ 552, în localitatea Plopșor.

La fața locului s-au deplasat polițiști din cadrul Biroului Rutier Craiova, care au stabilit că un tânăr de 33 de ani, din comuna Vârvoru de Jos, în timp ce conducea un autoturism pe DJ 552, din direcția Vârtop către Plopșor, din cauze ce urmează a fi stabilite în urma cercetărilor, a pierdut controlul asupra direcției de deplasare, a părăsit partea carosabilă și a intrat în coliziune cu un copac.

Tragedie pe o șosea din Dolj: Doi tineri au murit, în urma unui accident

În urma accidentului, conducătorul auto a fost proiectat în afara autoturismului, fiind găsit decedat.

De asemenea, în interiorul autoturismului a fost găsit încarcerat un bărbat de 40 de ani, din comuna Vârvoru de Jos, din…

Citeste mai mult

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *