Tramvai împins de călători, după ce a rămas blocat într-o intersecţie

1 min read

Situație incredibilă în vestul României. Un tramvai a fost împins de călători, după ce a rămas blocat pe șine, într-o intersecţie din Timișoara. 

Incidentul a avut loc duminică. Totul s-a întâmplat pentru că vatmanul a frânat brusc, pentru a nu evita un om al străzii care căzuse pe șina de tramvai.

După această manevră bruscă a vatmanului, tramvaiul a rămas fără curent şi s-a blocat într-o intersecție.

Mai mulți călători au împins tramvaiul

Pentru a debloca drumul, mai mulți călători au intervenit și au început să împingă tramvaiul.

„O garnitură a rămas la Gara de Nord, sub sectorizare, după ce vatmanul a frânat brusc, pentru a nu lovi un om al străzii care căzuse pe linii.

Din fericire, accidentul a fost evitat, însă tramvaiul s-a blocat după ce a rămas pe o porțiune fără curent”, a declarat Patriciu Ruset, director adjunct Societatea de Transport Public Timișoara (STPT), potrivit publicației Opinia…

Citeste mai mult

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *