Descoperire șocantă în curtea unui bărbat din Bacău, făcută de jandarmi
1 min read
Două căprioare captive au fost descoperite într-o gospodărie din Bacău. Animalele vor ajunge la o Grădină Zoologică.
Bărbatul, care locuiește în localitatea băcăuană Podu Turcului și în curtea căruia jandarmii au observat, în timpul unei patrulări, două căprioare ținute captive, a fost sancționat.
Nu a putut dovedi proveniența animalelor sălbatice
Cele două căprioare au fost descoperite de către jandarmii din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Bacău în timpul unei patrulări făcute în scopul prevenirii unor fapte antisociale.
Bărbatul ţinea animalele în propria curte, lucru interzis de lege, astfel că el a fost sancționat cu avertisment, în condiţiile în care nu a putut doveni provenienţa căprioarelor, catalogate ca animale sălbatice.
„Activităţile specifice efectuate au relevat faptul că în gospodăria unui…