„Draga mea inimă, astăzi este prima ta zi de școală”

1 min read

Aflată de doi ani după gratii, pentru fapte de corupție, fostul ministru al Turismului deplânge pe Facebook situația de a nu putea să fie alături fiica sa, în prima zi de școală a micuței. Elena Udrea îi transmite fiicei sale un mesaj emoționant și o încurajare: „Într-o zi, vom fi din nou împreună”.

Elena Udrea se află de doi încarcerată în Penitenciarul Târgșorul Nou, unde ispășește o pedeapsă de 6 ani, cu închisoare, pentru luare de mită și abuz în serviciu. După mai multe încercări repetate de a-și revedea fiica, acesteia nu i-a mai rămas decât să comunice cu copilul prin mesaje postate pe Facebook. În prima zi de școală, fostul ministru al Turismului, i-a transmis „Deși viața ne-a pus la încercare, ești puternică, curajoasă și luminoasă, exact așa cum te-am crescut să fii.”

Draga mea inimă, Astăzi este prima ta zi de școală, o zi pe care mi-am imaginat-o mereu altfel, o zi în care ar fi trebuit să fiu…

Citeste mai mult

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *