Un tânăr a sunat la 112 și a mințit că o persoană tulbură liniștea publică. La o oră distanță, s-a aruncat de la etaj

1 min read

Sinucidere bizară în București. Un tânăr a sunat la 112 și a anunțat că un bărbat tulbură liniștea publică. Ajunși la fața locului, oamenii legii au văzut că reclamația nu se confirmă. Doar o oră mai târziu, tânărul s-a aruncat de la etaj.

„La data de 19 decembrie 2023, polițiștii Direcției Generale de Poliție a Municipiului București – Secția 2 Poliție au fost sesizați, prin sistem 112, în jurul orei 09.00, cu privire la faptul că la o adresă din Sectorul 1, un bărbat tulbură ordinea și liniștea publică.

La fața locului s-au deplasat polițiști din cadrul subunității, care au constatat că aspectele sesizate nu se confirmă. De asemenea, s-a luat legătura cu persoana reclamată, un tânăr, în vârstă de 29 de ani, iar pe parcursul discuțiilor purtate, acesta a prezentat un comportament și un limbaj nonverbal normal”, potrivit unui comunicat al Poliției Capitalei.

Ulterior, în jurul orei 10.30, „aceeași subunitate a…

Citeste mai mult

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *